top of page

Sample text copied from pages on mac

Ben bu yeni ay anons yazısına dünyanın yaratıldığı gün başladım, bu yaradılış günü 21 Eylül hem ekinoks hem de benim doğumumun içerisinden oluşan gün. Döngümün ilk günü kainatın yaradılış günü.

 

Tevrat'ın ilk kelimesi Bereisheet’tir. Bu da "Başlangıç" olarak çevrilir. Ancak bu tam bir çeviri değil İbranice metaforlu bir dil olduğundan birden çok çeviri mümkündür. "Başlangıçta" da diyebiliriz buna.

 

Tora ve tabiki Kabala yaratılışın tek seferlik bir olay olmadığını sürekli tekrarlar. Ekinokslar veya yaşam çemberinde güneyde indirdiğimiz deriyi tek seferde indirmediğimiz yaşamımız boyu sürekli indirdiğimiz gibi - yani yaradılış kendini sürekli tekrar eder ve bu devam eden bir olaydır.

 

Yaradılış, yaradan kaynak da sürekli olarak evreni yaratıyor. Zohar bunun ışık simgelerine ve işaretlerine odaklanır. Önce gizli bir karanlık kıvılcımı parladı, daha sonra görünür bir ışık noktası olarak ortaya çıktı.

 

Yani bu noktaya "Başlangıç" denir.

Yaratılış bilgimiz ve bilmediğimiz kadar geriye gidiyor.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram
Manuel olarak yazıyorum "bu" 'yazıyı'

Bu yazıyı "manuel" olarak yazıyorum. Çünkü her'yerde bu "işaretleri" kullanacağım. Bu bir deneme yazısıdır ve içinde bolca "bu" işaretten bulunur. Bu yazıyı 'otomatik' olarak google ile tercüme edeceğim.

bottom of page