top of page
Urban Shamans Academy | Şehirli Şamanlar Akademisi


Yeni Ay Anonsu
 

Karmadan Dharmaya...

Mucizelerin gerçekleşeceği toprağı hazırlıyoruz.

İşte yine duaların kabul ve şifa ile buluştuğu dönemlerdeyiz. Kabalistik takvime göre güçlü bir haftaya adım atıyoruz. Kova ayını bitirip, Balık ayına (Adar'a) giriyoruz. 

Takvime göre 9 Şubat tarihinde göklerde buluşan yeni ayla birlikte, geçtiğimiz yıl sonlarına ait deneyimleri de yaşamımıza dahil edeceğiz. 

Yani aslında yaşam çemberinde batıda bahsettiğimiz “karmadan dharmaya” geçebiliriz.

Farklı ve bir o kadar “yüksek” (deneyimli) bir döngünün başladığı bu yeni ayın başlangıcına, tüm meyvelerimizi ve elbette nimetlerimizi taşıma fırsatımız var.

Kabalistik takvim ayın döngülerine dayanır ve her ay bizi farklı şekillerde etkiler.

Balık (Adar) şüphelerimizin, sorgulamanın ve en önemlisi dışarıyı parmakla işaret ettiğimiz ve yine parmaklarımızı kendimize çektiğimiz belki de gölgemizin üstesinden gelmemize, ışıkla (ruhumuzla) bağlantı kurmamıza yardımcı olabilecek lütufları bol bir aydır.

Balık ayı, kaybolan hayalleri geri kazanma ve tutkularımızı yeniden alevlendirme zamanıdır. Balık burcundaki en büyük işimiz neşeyle dolmak. Bu bir mutluluk, merak ve keyif ayıdır. Bize maddeye ruhu üfleme, şüphelerimizin üstesinden gelme ve ışığa bağlanma yeteneğini verir. 

Balık yeni ayında karşı karşıya sürdüğümüz kapılar bizlere bazı fırsatları aralar, farkındalığımızı artırmamıza ve muhakkak bir çok gölgemizi dönüştürmeye yardımcı olur..

“Ben / biz kurbanız, dışarıdaki düzen / insanlar sorumlu - Ben / biz çaresiziz - Bana / bize bunu yapmaya kimsenin hakkı yok…!!”

Balık ayı bilincimizden dışarıya yükselip taşan, karanlığın maddede gerçekleşmesi anlamını taşır aynı zamanda.

Bu yüzden sen, ben, biz yükselen karanlığı dönüştürdüğümüz anda maddede “ışık, şefkat ve lütuf” yayılacak...
Bu güçlü günlerde dualarımız, ayla birlikte kendimiz, topluluklarımız ve dünya için daha fazla şifa enerjisi ortaya çıkarabilir.

Bu ayın temeli, hayatlarımıza ve başkalarının hayatlarına değişim, dönüşüm getirme arzusunu çoğaltmak… 
Böylece bizi gerçek paylaşıma yönlendiren, daha “dost canlısı” ve şefkatli bir enerjiden yararlanma fırsatına sahip çıkabiliriz.

Başkalarının hayatlarına nasıl katkıda bulunabilirim? Bu katkı, benim alanımın dışına nasıl çıkabilir ve konfor alanımı nasıl aşabilir?

Adar (balık) başlamak için gerçek bir nimettir canlar. Bu hafta devamında da çok fazla iyicil etkenler mevcuttur. Eğer almaya değil vermek için kullanılırsa, eleştirmeye değil sevmeye, unutmaya değil hatırlamaya ve onure etmeye kullanıldığında bu zaman bir pırlantaya dönüşecektir, bireysel yaşantılarımızda ve elbette dünya annemizde...

Çemberlerde bu haftalarda sürekli hatırlattığım: bu aylar, bu haftalar muazzam kapılar açılıyor ve açılacak, içinden geçip bin asırlık dönüşümleri gerçekleştirmek için bir fırsat. Ancak dönüşüm için kapı kafi değildir, tıpkı hacı olmak için kutsal toprakların yeterli olmadığı gibi.

Kabalistlere göre en derin karanlık, tersine en büyük ışığın varlığına işaret eder. Gerçekte tüm kadim ilimde, alimler hep aynı şeye işaret etmiştir.
Idam olmadan, düşler gerçekleşmez veya çemberde sözünü ettiğimiz “yaratıcı yıkım” ancak ve ancak kendi varlığımızda gerçekleşebilir.

Dilerim bu ayın hediye ve nimetlerini hepimiz kalplerimizde yaşayalım,
tüm varlıklar mutlu olsun, tüm varlıklar kalplerinde huzurun köklerini yaşasın...
Bu ay edilen her hizmet ve paylaşım bütüne aksın çoğalsın.

Ateşin kalbinde, suyun damarlarında.
Toprağın senin etinde, soluğun havan nefesinde...

Dilerim bu ay yürekte toprağı ıslatır.
Dilerim nefes ete, kana can nikahlanır.

Hep ışıkla,

Chodesh Tov..!
Yeni ayımız kutlu ve iyi olsun


 

Felis Kohen

 

 

Pisces 1 Adar  5784
Rosh Chodesh Adar


Felis Kohen ile Yaşam Çemberi
 

Felis Kohen'in alan tutacağı Yaşam Çemberi©

yakında başlıyor.

 

Yaşam Çemberi© dönüşümün kutsal yolculuğudur.
Artık hayatı yaraların ya da kaderin yönlendirmesi ile değil,

özgün olarak yaşamaya başlamanın yolculuğu.

Dünyayı, kendi alanımızda ve ötesinde gerçekten istediğimiz gibi yaratırız.

Sana yaşam çemberini takdim etmekten mutluluk duyuyorum.

Bu, çok güçlü bir kişisel farkındalık, şifa ve dönüşüm yoludur.

Yaşam Çemberi online veya yüz yüze alınabilir. 4 ana yön ve 1 ara yön şeklinde toplam 5 yönden oluşur. Ana yönlerin süresi 4'er gün, ara yönün ise 2 gündür. Her yönden sonra bir sonraki yöne geçmeden önce ortalama 1,5 ay süre gereklidir. Bu süre grubun durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Yaşam çemberi bilgisi için tıklayın.

Kayıt olmak için ve detaylar için

@urbanshamansacademy instagram hesabından veya

info@urbanshamancacademy.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

*Bu Yaşam Çemberi özel olarak Tıp Çemberi ile birlikte verilecektir. Dileyenler birlikte iki çemberi de alabilir ya da sadece Yaşam Çemberi'ne katılabilir ya da daha önce Yaşam çemberi yapmış olanlar sadece Tıp Çemberine katılabilir.

Felis Kohen


Felis Kohen ile Tıp Çemberi
 

Felis Kohen'in alan tutacağı Tıp Çemberi©

yakında başlıyor.

Tıp Çemberi, Yaşam Çemberi’ni tamamlamış ve

bu yolda devam etmek isteyenlerin,

Tıp Kadınları ve Tıp Adamları olarak yetiştiği okuldur.

Adaylar büyük bir titizlik ve ciddiyet ile yetiştirilir.


Eğitim sürecinde “örnek çalışma” (case study) adıyla ücretsiz bireysel seanslar vererek hem deneyim kazanır, hem hizmet eder hem de bilgeliklerini artırırlar. Her yön başına 12 adet örnek çalışma yapılması ve her yön sonunda bu çalışmaların talebeye yönlendirilecek formatta raporlanması beklenmektedir.


Tamamlanan örnek çalışmalar neticesinde adaylar sınava girer ve başarılı olanlar bireysel seanslar vermeye ve Tıp Okulu’nda aldıkları başka bazı seremoniler için alan tutmaya başlarlar.

 

Talebe adaylarının, Tıp Çemberi’ne katılmak isteme sebeplerini belirten bir niyet mektubu ile başvurması beklenir. Çembere başlayacak talebeler içerik ve şartların yer aldığı bir sözleşme ile eğitim içeriğinin her türlü fikri ve sınai haklarının Urban Shamans Academy’e ait olduğunu ve sağlanan her türlü materyali gizli tutacağını, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşmayacağını kabul eder.

 

Tüm temel ve özel eğitimlerin tamamlanması zorunlu olup, Yaşam Çemberi’nde alınmış eğitimlerden farklıdır.

Kayıt olmak için ve detaylar için @urbanshamansacademy instagram hesabından

veya info@urbanshamancacademy.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

 

*Bu Yaşam Çemberi ve Tıp Çemberi özel olarak birlikte verilecektir. Dileyenler birlikte iki çemberi de alabilir ya da sadece Yaşam Çemberi'ne katılabilir ya da daha önce Yaşam çemberi yapmış olanlar sadece Tıp Çemberine katılabilir.

Rock Maze_edited.jpg

Felis Kohen ile Kadın Çemberi

kadin cemberi - felis kohen

Felis Kohen ile "Kadın Çemberi" yakında başlıyor.


Toplam 4 yönden oluşan bu çember, sekiz hafta sürecek ve online ortamda buluşmalarımız gerçekleşecek. İki haftada bir buluşacağımız ve 2.5 saat sürecek olan bu kadim alanda bir arada olacağız. Buluşmalar arası çalışmalar yapılırken sohbet odasında sürekli paylaşımlar devam edecek. İki haftada bir yapılacak buluşmaların her biri farklı bir dönüşüme kapı açacak.

İÇERİK:
- Birinci Yön: Kendini bir kadın olarak güçlendirmek, yaraya sahip çıkmak, iyileşmek/ doğurmak, bu dünyadaki misyonun, tapınağa dönüşmek.

- İkinci Yön: Döngülerini onurlandır, inisiyelere adım at. (menarş, annelik, bilge kadın)

-Üçüncü Yön: Kutsal iksirler, ay ve menstruasyon kanı ayinleri, kutsal cinsellik, erkeğe şifa şekilleri ( eş ve/veya sevgili )

-Dördüncü Yön: Çevrendeki kadınlara, kızlarımıza nasıl rehberlik edilir, yas alanları nasıl tutulur, tapınağa sahip çıkma konuları.

( Not: İçerik, grubun dinamiği ile farklı haller alabilir buluşmalar uzayabilir)

Rezervasyon, randevu ve ücret bilgisi için;
@urban.priestess.institution (Instagram)

info@urbanshamansacademy.com (e-mail)

Kabbalah & Nagual & Zohar Bağlantısı

Kabala Nagual Zohar

Nagual ve Kabbalah'nın bağlantısı, Tanrı'nın özü, evrenin kökeni ve yapısı, ruhun doğası, tekamülümüz, ego ve karanlık arasındaki ilişki, "gerçek ben" ile "Tanrı/Tanrıça'nın ışığı" ve "evrensel enerji" konularımız olacak.


" Zoharın bilgeliğinin derinliği, binlerce kapının ardına kilitlenmiştir." 

Her hafta yapacağımız meditasyonlar ve grubun konusuna göre alacağımız Aramice anahtarlarla, kapıları yavaş yavaş aralamaktayız, yaşam ağacının köklerinden tacına yükselmekteyiz. 

Katılım koşulları : 
• Dönüşüme istekli olmak 
• Gölgeleri ile karşılaşmaya hazır olmak 
• Yaşamına daha fazla ışık alma isteğine sahip olmak 
• Emek vermeye hazır olmak 

Not: Merak geçerli katılım sebebi değildir. Her hafta, o haftanın enerjisi üzerine buluşulmakta. 2,5 saat zoom üzerinden gerçekleşen atölyeler ve devamında verilen ödevler ile birlikte derslerimiz devam etmektedir.  


Bilgi ve kayıt için @urbanshamansacademy

 

"Talebeliğini hiç bırakmadan, medrese ilminden beslenmeye devam ettiğim, bu sedirin önünde eğiliyorum.

Bildiklerimi paylaşmak için ödünç aldım. Uzunca bir zaman kendi gizemimde yürümeye başladığım yolculuğumun meyvelerini, paylaşmak üzere kurduğum bu yolculukta buluşmak üzere."

 

Felis Kohen

Kılavuz Yaşam Çemberi

amac oner.jpeg

Kılavuzlarımızdan Amaç Öner'in alan tutacağı Erkek Yaşam Çemberi 

Güney - Su yönü ile 15-18 Şubat'ta başlıyor.

Detaylar için @amac_oner adresinden iletişime geçebilirsiniz.

guide caner ongay.jpg

Kılavuzlarımızdan Caner Öngay'ın alan tutacağı Yaşam Çemberi ve Tıp Çemberi 

Güney - Su yönü ile Mart'ta başlıyor.

Detaylar için @shamanicarchitecture adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Tüm içerikler Urban Shamans Academy®'ye aittir, metinler yalnızca kaynak gösterme kuralları çerçevesinde kullanılabilir.

bottom of page